Satın Alma Sörvey Hizmeti

Satın Alma Sörveyi

İster ikinci el, ister yeni üretimden çıkmış bir tekne olsun, her türlü satın alımlarınızda uzman, tarafsız ve güvenilir bir kurum tarafından tekne ekspertizinin yapılması (sörvey) önem arz eder. Sörvey sırasında her türlü deniz aracının mevcut durumunu gösteren bağımsız bir rapor elde ederek, tekne sahibi tarafından size iletilen bilgilerin doğruluğunu teyit edebilirsiniz. Sörvey ekibi, teknik, kozmetik ve işlevsel kontroller sırasında gerekirse destek almak amacıyla sorular sorabilmektedir. Bu açıdan sörvey sırasında tekne sahibi veya tekne bilgilerine sahip bir yetkilinin mutlaka sörveye eşlik etmesi ve tekne ile ilgili sorulara cevap vermesi gerekmektedir.

Tekne Ekspertiz Paketleri

 • Kara Sörvey Paketi

  Kara Sörvey (Ekspertiz) paketi çekek yerinde bulunan teknenin bulunduğu yerde uzman sörveyorlar tarafından yapılan sörvey işlemidir. Bu pakette teknenin gövde, boya, güverte gibi yapısal kontrolleri, yaşam alanları ile su altı gövde kontrolleri yapılır. Bunun dışında kısmi olarak elektrik – elektronik, navigasyon ve mekanik kontroller gerçekleştirilir.

 • Gövde Muayene Sörvey Paketi

  Gövde Muayene Sörvey (Ekspertiz) paketi çekek yerinde bulunan teknenin, bulunduğu yerde, uzman sörveyorlar tarafından gövde, su altı gövde, boya ve güverte gibi yapısal kontrollerinin yapıldığı sörvey paketidir.

 • Deniz Sörvey Paketi

  Deniz Sörvey (Ekspertiz) paketi marinada bağlı veya denizde bulunan tekneye, tekne hareket ettirilmeden, yani bulunduğu yerdeyken, uzman sörveyorlar tarafından yapılan sörvey işlemidir. Bu pakette elektrik – elektronik, kısmi olarak navigasyon, güverte, su üstü ekipmanları ile iç ve dış yaşam alanları kontrolü yapılır. Bunun dışında kısmi olarak gövde ve boya gibi yapısal kontroller ile mekanik kontroller de gerçekleştirilir.

 • Deniz Plus Sörvey Paketi

  Deniz Plus Sörvey (Ekspertiz) paketi tekne hareket ettirilmeden yapılan kontrollere ilave olarak; tekne, tekne sahibi veya kaptanı tarafından seyir halindeyken navigasyon ekipmanlarının seyir kontrolleri ile teknenin seyir performans ve ölçümlerinin yapıldığı sörvey işlemidir.

 • Full Sörvey Paketi

  Full Sörvey (Ekspertiz) paketi deniz ve kara Sörvey paketlerinin bir arada yapıldığı sörvey paketidir. Bu paket için tekne karada ise denize indirilmesi, denizde ise karaya çekilmesi gereklidir. Teknenin elektrik/elektronik, navigasyon ve su üstü ekipmanları, iç-dış yaşam alanları, gövde, su altı gövde, boya, güverte gibi yapısal ve mekanik tüm kontrolleri (ek testler/analizler hariç) tekne karada, denizde ve seyir halindeyken uzman sörveyorlar tarafından yapılır.